3M Poland w akcji ratunkowej na targach SAWO


3M Poland w akcji ratunkowej na targach SAWO
2018-04-25
3M Poland weźmie udział w Międzynarodowych Targach Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO, które odbędą się od 24 do 26 kwietnia br. na Terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ważnym elementem programu 3M będą specjalistyczne pokazy elementów akcji ratunkowej na wysokości.

Przy okazji targów eksperci firmy 3M Poland wygłoszą referaty odbywające się m.in. w ramach Konferencji czasopisma „Promotor BHP” „Bezpieczna praca z chemikaliami” oraz Konferencji CIOP-BIP „Bezpieczna praca na wysokości”. Podczas ich trwania przybliżą słuchaczom wybrane zagadnienia związane z bezpieczeństwem pracy i ochroną zdrowia – opowiedzą o świadomej pracy na wysokości i jakości szkoleń w tym zakresie, bezpiecznej pracy w przestrzeniach zamkniętych, czynnikach zmniejszających skuteczność działania ochrony dróg oddechowych oraz zintegrowanym programie ochrony słuchu 3M.

Największą atrakcją, jaką przygotowała firma 3M w Polsce dla uczestników targów, będą pokazy akcji ratunkowych na wysokości odbywające się kilka razy w ciągu każdego dnia targów.

Targi SAWO to kluczowe wydarzenie dla branży BHP, na którym nie może zabraknąć 3M Poland. Inwestowanie w poprawę ochrony pracy jest bowiem jednym z naszych priorytetów. Cały czas poszukujemy nowoczesnych rozwiązań służących podnoszeniu bezpieczeństwa pracowników. Nasze zaawansowane technologiczne produkty z zakresu zabezpieczenia pracy na wysokości czy ochrony słuchu przestawimy na żywo w Poznaniu, gorąco zapraszamy na nasze stoisko mówi Piotr Mikłaszewicz, Dyrektor Grupy Biznesowej Bezpieczeństwo i Grafika, 3M  w Polsce.

Innowacyjne produkty 3M Poland dla podniesienia bezpieczeństwa pracy

3M Poland oferuje szeroką gamę innowacyjnych produktów służących ochronie życia i zdrowia pracowników oraz spełniających potrzeby nieustannie zmieniającego się środowiska pracy, co doceniają nie tylko użytkownicy, ale także niezależni eksperci. Przykładem tego jest system
3M™ DBI-SALA® RoofSafe™, który został wyróżniony Złotym Medalem MTP i nagrodzony GRAND PRIX SAWO. Jest to wysokiej jakości dachowy system asekuracyjny, który umożliwia stały i nieograniczony dostęp do wszystkich miejsc na dachu. Jest wykorzystywany zarówno po to, aby zabezpieczyć przed upadkiem z wysokości, jak i zapewnić wolne ręce do pracy. Ten system linowy jest przystosowany do montażu na różnego typu dachach.

Kolejnym nowatorskim rozwiązaniem w skali światowej jest Scott Sight – maska pełna z wbudowaną kamerą termowizyjną, która pozwala na wizualizację termiczną zagrożeń podczas pożaru i lokalizację poszkodowanych. Jej największą zaletą jest to, że daje dużo większą swobodę działania podczas akcji ratunkowej niż ręczna kamera termowizyjna.

Jednym z priorytetów 3M w obszarze bezpieczeństwa pracy jest ochrona słuchu, czego odzwierciedleniem jest opracowany przez firmę Zintegrowany Program Ochrony Słuchu 3M™. Program, który łączy pomiary, doradztwo i interaktywne szkolenia z wykorzystaniem systemu
3M™ E-A-Rfit™, został już wprowadzony w ponad 40 zakładach w Polsce i wciąż jest rozwijany.

Prestiżowe spotkanie specjalistów ochrony pracy, pożarnictwa i ratownictwa

Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO są największym wydarzeniem branżowym w Europie Środkowo-Wschodniej służącym prezentacji najnowszych rozwiązań podnoszących jakość i bezpieczeństwo pracy. Ich ważną częścią są konferencje przygotowywane przez instytucje działające w polskim systemie ochrony pracy i media branżowe, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem profesjonalistów BHP.

W tegorocznej edycji targów SAWO weźmie udział ponad 250 wystawców z sektora bezpieczeństwa i ochrony pracy, pożarnictwa oraz ratownictwa.

***

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmy 3M Poland na targach SAWO od 24 do 25 kwietnia br. w godz. 9.00-17.00 i 26 kwietnia br. w godz. 9.00-16.00. Będziemy czekać w pawilonie 3, na stoisku 55.

 

O firmie 3M 

W ramach struktur 3M wykorzystujemy odkrycia naukowe naszej firmy i dzielimy się nimi, aby ulepszać codzienne życie milionów ludzi na całym świecie. Wartość sprzedaży 3M na świecie sięga ponad 30 miliardów dolarów, a 90 tysięcy naszych pracowników efektywnie współpracuje z Klientami na całym świecie. Więcej na temat kreatywnych i odpowiadających na światowe problemy rozwiązań 3M można przeczytać na stronie internetowej www.3M.com lub obserwując kanał firmy na Twitterze pod nazwą @3M lub @3MNewsroom.

O 3M w Polsce

3M Poland Sp. z o.o. jest oddziałem międzynarodowego koncernu Minnesota Mining and Manufacturing, zajmującym się sprzedażą i marketingiem. W 2016 r. 3M obchodził 25-lecie działalności na polskim rynku. W ciągu tego czasu firma zainwestowała w naszym kraju ponad 500 mln USD. 3M w Polsce posiada dziś 4 ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k. Grodziska Mazowieckiego oraz w Rabce. Firma zatrudnia w Polsce ponad 3 tys. pracowników i oferuje około 10 tys. produktów w ramach 5 grup biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k. Warszawy. Od 2013 r. we Wrocławiu działa  nowoczesne Centrum Innowacji 3M, przestrzeń, w której firma prezentuje innowacyjne technologie i rozwiązania. Trzy lata później, również we Wrocławiu, koncern uruchomił Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, a we wrześniu 2017 r. Centrum Szkoleniowe 3M.

Zaangażowanie i wkład firmy w rozwój polskiej gospodarki zostały wielokrotnie nagrodzone. Na przestrzeni ostatnich lat 3M Poland otrzymał m.in. w 2016 r. wyróżnienie PAIIZ za całokształt działalności oraz Wektor 2016 za współpracę z biznesem i lokalną społecznością, a w 2015 r. odznakę honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej przyznaną przez Ministerstwo Rozwoju. Firma 3M Poland tworzy dla swoich pracowników doskonałe warunki pracy i możliwości rozwoju, czego dowodzi otrzymywanie przez kilka lat z rzędu tytułu Solidnego Pracodawcy czy potrójnego wyróżnienia Great Place to Work® w 2016, 2017 i 2018 r. Działalność firmy 3M Poland jest doceniana także przez organizacje branżowe. W 2017 r. projekt marketingowy 3M pod hasłem „Starcie Szlifierzy” wyróżniono Brązowym Mieczem KTR. Rok wcześniej projekt ten został nagrodzony przez Związek Firm PR Srebrnym oraz Złotym Spinaczem, a kampania reklamowa promująca naukowe rozwiązania firmy 3M zdobyła brązową statuetkę Effie®.  Nadesłał:

3M
http://www.3mpolska.pl/3M/pl_PL/firma-pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl