Czy zamki kodowe są naprawdę dobrze zabezpieczone?


Czy zamki kodowe są naprawdę dobrze zabezpieczone?
2014-04-03
Wiele producentów zamków kodowych przekonuje, że są bez obejścia, w pełni zabezpieczone przed niechcianymi włamaniami. Nie jest jednak tak kolorowo jak przekonują. W artykule przedstawimy jakimi sposobami można bez wysiłku obejść wszelkie „potężne” zabezpieczenia.

Pierwszą z nich jest użycie domyślnego, „administracyjnego” kodu danego zamka. Nasuwa się pytanie.. skąd go wziąć? Często po prostu ze strony producenta. Kto jest producentem – wystarczy odczytać z logotypu zamka. Często podawanym przykładem były zamki firmy Sentex do których domyślny kod to ***00000099#. Wyjaśnijmy pokrótce owe polecenie. Kombinacja *** wprowadza znak w tryb administracyjny, kod 000000 to hasło administracyjne (domyślne), 99# to polecenie otwarcia Drzwi, a końcowa * wychodzi z trybu administracyjnego.

Kolejnym banalnym sposobem jest wypatrzenie, które z przycisków zamka kodowego są bardziej zużyte od innych. Wariacją powyższej metody może być pobrudzenie dłoni ofiary substancją widoczną w UV. Wystarczy poczekać, aż ofiara wstuka kod, a następnie skierować wiązkę UV na klawiaturę zamka. Przyciśnięte klawisze ukażą się naszym oczom. Teraz pozostaje tylko wykombinować, w jakiej kolejności je wciśnięto J.

Dalej,  kamera termowizyjna, rozwiązuje ona problem kolejności wciskania przycisków. Jednak w większości przypadków mało kto zakrywa rękę klawiaturę zamka podczas wpisywania kodu, zatem wystarczy przyczaić się w krzakach i obserwowanie zamka przez zwykłą lornetkę.

Można również zastosować dosyć humorystyczną metodę, a mianowicie, jeżeli jest to nowy zamek kodowy świeżo wyjęty z pudełka, należy wkręcić go w imadło mniej więcej w 50% długości. Wystającą część złapać obcęgami ew. żabką do przykręcania / odkręcania rur i z dużą siłą pociągnąć do siebie. Zamek musi się przełamać. W razie problemów należy zastosować dźwignię. Jeżeli jest to zamek wmontowany w Drzwi / ścianę należy z pewnej odległości i z dużą siłą wbić w niego metalowy klin i przy zastosowaniu wspomnianej dźwigni poruszając klinem w górę dół i koniecznie na boki.

 

więcej o zamkach kodowych - http://abbgenway.pl/



Nadesłał:

Bartosh

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl