Operacja plastyczna na mózgu bez użycia skalpela - Czym jest NEUROGRAFIKA?


Operacja plastyczna na mózgu bez użycia skalpela - Czym jest NEUROGRAFIKA?
2023-10-24
W ostatnich latach pojawiła się nowa, niezwykle rozwojowa metoda, która łączy w sobie neurobiologię, psychologię, socjologię, filozofię i duchowość Mowa o NeuroGrafice, o której opowiada ekspertka w tej dziedzinie: Inessa Kim. NeuroGrafika to metoda opracowana przez doktora habilitowanego psychologii, Pawła Piskariewa, w 2014 roku. Metoda szybko zyskała na popularności i obecnie jest praktykowana na całym świecie, z dnia na dzień zyskując sobie coraz szersze grono zwolenników. Inessa Kim jest certyfikowanym Instruktorem NeuroGrafiki i polskim wydawcą i tłumaczem książki Piskariewa "NEUROGRAFIKA. Algorytm Znoszenia Ograniczeń", której premiera zaplanowana jest na grudzień 2023.

Co to jest NeuroGrafika?

Przeczytaj również:

W dużym skrócie i nieco żartobliwie, NeuroGrafikę można opisać jako "operację plastyczną" na mózgu, która odbywa się bez użycia skalpela, za to przy pomocy rysowania linii i figur na kartce papieru. Każdy może przeprowadzić tę operację samodzielnie, rysując neurograficzne linie w ściśle określony sposób. Metoda ta łączy różne dziedziny wiedzy i nauki, a jej głównym celem jest wyzwolenie natchnienia i odkrywanie zasobów wewnętrznych poprzez zmianę sposobu myślenia.

"Rysowanie NeuroGrafiki ma na celu wybicie mózgu z trybu stereotypowego myślenia, ponieważ jeżeli myślimy i działamy tak, jak jesteśmy do tego przyzwyczajeni, mamy cały czas to, co mamy i nie osiągamy tego, czego pragniemy... Dzięki temu, dzięki takim regularnym ćwiczeniom powstają nowe połączenia neuronowe, które otwierają drogę do innowacyjnych myśli i pomysłów. Metoda pomaga również w uspokojeniu i zrelaksowaniu mózgu, co sprzyja wyciszeniu i twórczemu myśleniu. Mnie samej NeuroGrafika bardzo pomogła. Dzięki tym praktykom staję się spokojniejsza, zrelaksowana, co więcej z łatwością znajduję rozwiązania wielu problemów i szybko pozbywam się zmartwień - mój mózg dzięki wytwarzaniu nowych niestandardowych połączeń nerwowych staje się wspaniałym narzędziem do innego spojrzenia na problemy, szukania nowych rozwiązań, większej kreatywności. W efekcie w ciągu ponad dwóch lat rysowania NeuroGrafiki zaszły przeogromne zmiany w każdej dziedzinie mojego życia: finanse, zdrowie, relacje, realizacja. Poza tym, czuję się i wyglądam dużo lepiej, niż nawet 10 lat temu (a mam 51 lat) Tak właśnie działa NeuroGrafika!" - wyjaśnia Inessa Kim.

Jak rozpocząć przygodę z NeuroGrafiką?

NeuroGrafika to stosunkowo młoda metoda, ale zo stała już potwierdzona naukowo. Bazuje na teorii szwajcarskiego psychiatry Karla Gustawa Junga, który udowodnił, że mózg najlepiej przetwarza obrazy graficzne. Dlatego też praktykowanie NeuroGrafiki to sposób na komunikację z własną podświadomością.

Jeśli chcemy rozpocząć swoją przygodę z NeuroGrafiką, warto skorzystać z kursu prowadzonego przez certyfikowanego instruktora, a najlepiej takiego, który sam jest najlepszą wizytówką tego, jak działa metoda! Obecnie w Polsce jest niewielu Instruktorów NeuroGrafiki, dlatego należy sprawdzić oficjalną stronę Instytutu Psychologii Twórczości, gdzie można znaleźć listę absolwentów. - podpowiada Inessa Kim.

Ryzyka związane z niepoprawnym praktykowaniem NeuroGrafiki

NeuroGrafika to "operacja plastyczna" na mózgu, więc istnieją ryzyka związane z nieodpowiednim wykonywaniem tej metody. Choć nie ma konkretnych przypadków negatywnych czy poważnych zachorowań, niewłaściwe rysunki mogą prowadzić do pogłębienia problemów zamiast ich rozwiązania. Dlatego właśnie zaleca się skonsultowanie z doświadczonym instruktorem lub specjalistą NeuroGrafiki.

NeuroGrafika dla każdego?

NeuroGrafika jest dostępna praktycznie dla każdego, kto potrafi trzymać w ręce marker i pisać odręcznie. Metoda ta nie jest zarezerwowana tylko dla psychologów, także osoby z różnych środowisk mogą ją praktykować. Jednak zaleca się aby szczególną ostrożność zachować w przypadku osób z zaburzeniami psychicznymi czy z autyzmem. Rysowanie NeuroGrafiki może być niezwykle satysfakcjonującym doświadczeniem, które otwiera drzwi do kreatywności i nowych perspektyw. Dzięki instruktorom takim jak Inessa Kim, NeuroGrafika staje się coraz bardziej popularna i dostępna dla wszystkich zainteresowanych zmianami swojego życia na lepsze!Nadesłał:

Naruszew

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl