Szybki przelew z Polski do UK - jak przelać pieniądze?


Szybki przelew z Polski do UK - jak przelać pieniądze?
2018-06-26
Międzynarodowe przekazy pieniężne znacznie różnią się od tych krajowych, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Przede wszystkim inny jest czas transferu i jego cena. Jeśli zależy ci na szybkiej obsłudze i nie chcesz ponosić wysokich kosztów przelewu, sprawdź, jaki sposób będzie najlepszy.

Przelew SEPA

SEPA to przelew europejski, który zrealizować można do banków państw członkowskich Unii Europejskiej i krajów Starego Kontynentu (m.in. Islandia, Liechtenstein, Norwegia, Szwajcaria, Monako czy Andora). Tłumacząc skrót SEPA, to jest to Jednolity Obszar Płatności w Euro (Single Euro Payments Area). Ten typ przelewu nie należy do bardzo drogich, gdyż nie występują żadne podmioty pośredniczące – w transferze pieniędzy udział biorą jedynie banki z SEPA. Dodatkowo, często klientom oferowane są np. jeden darmowy przelew w miesiącu, jednak główną wadą jest w tym przypadku waluta. Mianowicie, transfer może odbywać się jedynie w euro. Plusem jest tu stała opłata, która zazwyczaj wynosi 5-10 zł, nie więcej niż 30zł, i nie zależy ona od przelewanej kwoty. Również czas przelewu jest niewielki, powinien on być księgowany już następnego dnia od dnia zlecenia.

SWIFT

SEPA to dobry wybór, jeśli możemy przesyłać w euro. Ale czy ma to sens, jeśli z Polski przesyłamy pieniądze do Wielkiej Brytanii? Częściej zależy nam na transferze w funtach brytyjskich (a nie w euro) z naszego konta złotówkowego (a nie walutowego). SWIFT to skrót od Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication – organizacji pośredniczącej w przesyłaniu pieniędzy. Obecność pośrednika wskazuje od razu na wyższe koszty, które niestety są zmienne. Składa się na nie w tym przypadku: prowizja banku polskiego (od 9,50 do nawet 300zł) i spread, którego wysokości nie znamy, a który wynosić może nawet do kilkudziesięciu procent kwoty. Przelew dostarczany jest do 3 dni roboczych.

Elektroniczne alternatywy

W Polsce bardzo popularne stały się kantory online i firmy wykonujące przelewy międzynarodowe nie tylko szybciej i sprawniej niż banki, ale przede wszystkim taniej. Jedną z nich jest EasySend, która specjalizuje się głównie w przelewach z Polski do UK i Irlandii oraz odwrotnie, ale w swojej ofercie ma również transfery do dowolnego kraju Unii Europejskiej. Zapewnia ona bezpieczeństwo transakcji, jej pewność i prostotę, a wszystko przy niskich kosztach. Na stronie internetowej widnieje kalkulator przelewów zgodny z najnowszymi kursami walutowymi, dzięki czemu wiemy dokładnie ile otrzyma odbiorca. Zagwarantowany jest brak opłat i szybka transakcja – na drugi dzień pieniądze są już na brytyjskim koncie, a w razie jakichkolwiek problemów, pracownicy obsługi klienta służą pomocą.

 

Przelewy zagraniczne od pewnego czasu zyskały na popularności, a ich sposobów jest coraz więcej. Z pewnością każdy z nas zna co najmniej kilka osób, które wyjechały z Polski do Anglii - często są to nasze dzieci, kuzyni, przyjaciele. Również zakupy na brytyjskich platformach internetowych stały się czymś normalnym. Wobec tego należy wybrać najkorzystniejszy dla nas sposób przelewania pieniędzy do UK – tani, szybki i przede wszystkim bezpieczny. Tutaj możesz sprawdzić jak łatwe i szybkie jest wykonanie przelewu na wszystkie potrzebne wydatki.Nadesłał:

JustynaZ

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl